Září 2013

Pár fotek z Prahy

29. září 2013 v 13:35 | Queen** |  Photos**
Na přelomu července a srpna jsem byla s rodiči a sestrou v Praze. Moc se mi tam líbilo a nafotila jsem přes 160 fotek. Pár z nich sem teď přidám a blog nimi budu zásobovat ještě dlouho.Fotka dne #OO1.

29. září 2013 v 12:47 | Queen** |  Photos**
Tak a je tady moje první fotka. Je zařazena do fotek dne, které budu přidávat každý den aby tady něco bylo i když nebudu mít co psát. Tuto fotku jsem pořídila o prázdninách, když jsem byla venku s kamarádkou. Pamatuju si, že jsme potkali jednu holku od nás ze školy a já jsem se při to málem udusila spritem. Byl to super den.
Queen**

Já vegetariánkou.

28. září 2013 v 22:49 | Queen** |  From my life**
Nedávno jsem se rozhodla, že se stanu vegetariánkou. Z masa jím totiž jen kuřecí a někdy vepřové takže to nebude zas až takový problém. Zatím to zvládám. Maso mi ani nechybí a tak, ale budou tady problémy jako jídlo v naší jídelně, kde nevaří zrovna bezmasá jídla (no uznejte, když je na výběr vepřové nebo hovězí), taky moji rodiče, kteří jsou opravdu nechápavý a nebo šunka. Prostě zbožňuju šunku, ale to taky něják přežiju. Chtěla bych normálně jíst vajíčka, mléčné výrobky a taky ryby, což podle všeho můžu. Nikdo to zatím neví a nechci se tím něják chlubit. Prostě až se to dozví tak se to dozví. Ani nevím, proč to sem píšu. Snad proto, že se z toho potřebuju vypsat a nebo jen z nudy. Každopádně jsem ráda, že se můžu někomu svěřit.
Queen**

Moje talismany

28. září 2013 v 22:21 | Queen** |  From my life**
Rozhodla jsem se napsat i něco o sobě a tak mě napadly moje talismany. Mám tři řetízky, které nosím každý den a sundávám je jen na spaní a koupání. 1. Ten první v pořadí na obrázku jsem si koupila včera, když jsem byla venku s kamarádkou. Jsou na něm čínské znaky a já se přiznám, že netuším, co znamenají a ani nechci. Určitě bych zase byla sklamaná. (doufám jen, že to není nic špatnýho). 2. Ten druhý je taková trigvetra (tak se to asi jmenuje). Kdo sledoval čarodějky ví, že to bylo na knize stínů a mně se ten znak moc líbí. 3. Ten poslední pro mě znamená prázdný rámeček, samotu. Jsem sama, nikdo mě nechce. Nevadí mi to. A proto je to taky můj talisman.


Mám i další talismany. Například propisku, pero, plyšáka, košili pro štěstí, ale ty mě hodně ovlivnily a já to nechci něják zakřiknout. Takže mlčím. A co vy? Věříte na talismany? Máte nějáký svůj talisman? Jsem jediná, kdo má talisman?
Queen**

“Fastfoody“ v našem městě

28. září 2013 v 14:09 | Queen** |  Theme of the week**
Tak a je tu můj první článek na téma týdne s názvem "Fastfoody" v našem městě. Bydlím v menším městě (asi 26 000 obyvatel:D) v Moravskoslezském kraji. U nás moc fastfoodů jako takových není. Vím, že jsou tady ty, do kterých skoro nikdo nechodí a ani nevím, jak se dokážou uživit, ale pak jsou tady i takové, do kterých chodí více lidí. Takové jsou tady tři. Ten první je jen asi dvě ulice od mé školy, ale nikoho ze školy jsem tam ještě neviděla (ano, někdy tam chodím na hranolky, ale maximálně tak jednou za měsíc). Chodí tam hlavně policisté a lidé, kteřé pracují v okruhu asi tří, čtyř ulic. Většinou tam není velká řada a jídlo taky ujde, ale aby se tam někdo stravoval každý den ..no to nevím.
Druhý fastfood je hned vedle mého domu, na náměstí. Nemůžeme kvůli jeho kuchyni větrat přes noc, protože by nám pak v celém bytě smrdělo smažené jídlo. Byla jsem tam jednou a myslím si, že tam vaří lépe než v tom prvním, ale mají tam mnohem více smaženého a méně normálního jídla.
Poslední, třetí, o kterém chci napsat je naproti práci mé mamky. Vaří se tam převážně čínská jídla, nudle, pečená rýže, ale taky hranolky, hamburgry a nechybí ani smažený sýr v housce. Je to asi nejlepší a nejnavštěvovanější fastfood, jelikož je hned vedle gymplu a jeho školní jídelny, ve které se prý nevaří až tak dobře. Chodí tam převážně studenti, ale také lidé, kteří jsou, nebo pracují na náměstí. Tam jsem byla za tento rok už třikrát.
--------------------------------------------------------------------------------------------------------
U nás ve škole dáváme přednost pizze. Asi dvě minuty od školy je taková malá pizzérie, kde mají nejlepší pizzu ve městě, v ČR, v Evropě, na světě,.. myslím si, že je tak dobrá i proto, že se lidé na její přípravu dívají. Když si normálně objednáte pizzu můžou vám do ní dát cokoliv, ale tady vidíte přímo do kuchyně a já si to nemůžu vynachválit.
McDonald's ani KFC se u nás nekoná, protože tady nejsou postavené a naše rodina nemá auto, takže tam nemáme jak zajet. Ani mi to nevadí. Jsem přeci vegetariánka.
Queen**

Wellcome in my world, guys**

26. září 2013 v 19:17 | Queen** |  Site**
Takže ahoj, má přezdívka je/bude Queen** a na tomto blogu budu zveřejňovat různé své zážitky, myšlenky a názory, ale také ostatní pitomosti, které nebudou nikoho zajímat. Na úvod chci říct, že tohle není můj první blog, ale doufám, že je to můj poslední blog.
-------------------------------------------------------------------------------------------