“Fastfoody“ v našem městě

28. září 2013 v 14:09 | Queen** |  Theme of the week**
Tak a je tu můj první článek na téma týdne s názvem "Fastfoody" v našem městě. Bydlím v menším městě (asi 26 000 obyvatel:D) v Moravskoslezském kraji. U nás moc fastfoodů jako takových není. Vím, že jsou tady ty, do kterých skoro nikdo nechodí a ani nevím, jak se dokážou uživit, ale pak jsou tady i takové, do kterých chodí více lidí. Takové jsou tady tři. Ten první je jen asi dvě ulice od mé školy, ale nikoho ze školy jsem tam ještě neviděla (ano, někdy tam chodím na hranolky, ale maximálně tak jednou za měsíc). Chodí tam hlavně policisté a lidé, kteřé pracují v okruhu asi tří, čtyř ulic. Většinou tam není velká řada a jídlo taky ujde, ale aby se tam někdo stravoval každý den ..no to nevím.
Druhý fastfood je hned vedle mého domu, na náměstí. Nemůžeme kvůli jeho kuchyni větrat přes noc, protože by nám pak v celém bytě smrdělo smažené jídlo. Byla jsem tam jednou a myslím si, že tam vaří lépe než v tom prvním, ale mají tam mnohem více smaženého a méně normálního jídla.
Poslední, třetí, o kterém chci napsat je naproti práci mé mamky. Vaří se tam převážně čínská jídla, nudle, pečená rýže, ale taky hranolky, hamburgry a nechybí ani smažený sýr v housce. Je to asi nejlepší a nejnavštěvovanější fastfood, jelikož je hned vedle gymplu a jeho školní jídelny, ve které se prý nevaří až tak dobře. Chodí tam převážně studenti, ale také lidé, kteří jsou, nebo pracují na náměstí. Tam jsem byla za tento rok už třikrát.
--------------------------------------------------------------------------------------------------------
U nás ve škole dáváme přednost pizze. Asi dvě minuty od školy je taková malá pizzérie, kde mají nejlepší pizzu ve městě, v ČR, v Evropě, na světě,.. myslím si, že je tak dobrá i proto, že se lidé na její přípravu dívají. Když si normálně objednáte pizzu můžou vám do ní dát cokoliv, ale tady vidíte přímo do kuchyně a já si to nemůžu vynachválit.
McDonald's ani KFC se u nás nekoná, protože tady nejsou postavené a naše rodina nemá auto, takže tam nemáme jak zajet. Ani mi to nevadí. Jsem přeci vegetariánka.
Queen**
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 photography-dejvi photography-dejvi | 28. září 2013 v 14:12 | Reagovat

Ahoj , mohla/mohl by jsi se podívat na muj blog o focení .. Zatím tam toho moc neni ale něco tam najdes :))

http://photography-dejvi.blog.cz/

Děkuju předem a omlouvám se za reklamu ..

2 Karolína Karolína | 28. září 2013 v 15:14 | Reagovat

Pěkný článek .. souhlas taky FF moc nemusím :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama